KURSLARIMIZ

Çağdaş Fazilet Cilt Bakım Eğitim Merkezimizde 6 adet M.E.Bakanlığı onaylı Belge veren kurslarımız ile 4 adet seminer programları vardır..::
TC. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslarımız
 • Estetik ve Güzellik Uzmanlığı Eğitimi Kursu (4 Ay Süreli)
 • Lazerli Cilt Bakımı ve Güzellik Kursu (4 Ay/480 saat)
 • Masöz ve Masörlük Kursu (5 Ay/608 saat)

 • Klasik Masaj Elamanı Yetiştirme Kursu (1 Ay/120 saat)

 • Makyaj Eğitim Kursu (3,5 Ay/160 saat)

 • Profesyonel Makyaj Eğitim Kursu (3,5 Ay/168 saat)

 • El ve Ayak Bakımı (Manikür-Pedikür) Kursu (2 Ay/160 saat)

 • Kuaförlük Kursu (24 ay 288 saat)
 • .:: Seminer Programlarımız

 • Kalıcı Makyaj Eğitimi Kursu Semineri (16 Saat Süreli)

 • Kişiye Özel Makyaj Eğitim Semineri (16 Saat Süreli)

 • Sahne Sanatları Makyaj Semineri (2 Hafta 30 Saat Süreli)

 • Kişiye Özgü Manikür Pedikür Semineri (16 Saat Süreli) • 1- ESTETİK VE GÜZELLİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ KURSU (4 Ay Süreli)

  ESTETİK VE GÜZELLİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ KURS SÜRESİ:

  Estetik ve Güzellik Uzmanlığı Kurslarımız yılda 2 defa uygulanmaktadır. Ekim ve Şubat aylarında başlayıp 4.5 ay sürmektedir.

  Kursumuzdan bazı görüntüler


  Kurslarımız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki bölüm halinde planlanmıştır. Hafta içi gruplarımız; haftanın 2 yarım günü, Hafta sonu gruplarımıza tek bir gün yani Cumartesi günleri ders verilmektedir.

  Ayrıca talep olduğu takdirde akşamları ve Pazar günleri özel gruplar halinde, tek makyaj, epilasyon ve Cilt bakımı şeklinde kurslar planlanmaktadır.

  ESTETİSYENLİK EĞİTİMİ KURSUNDA VERİLECEK DERSLER NELERDİR?
  Eğitimimizin %70'i uygulamalı, %30'u teoriktir. Eğitim verilen dersler çok kapsamlı olup önemli ders konuları şunlardır.

  Cilt Bakımı - Cilt Teşhisi - Cilt Tipleri - Cilt Tedavileri
  Normal sağlıklı bir cilt günümüz koşullarında çevresel etkenlerden ve mikro organizma artıklarından kendini koruyamaz hale gelmiştir. Dolayısıyla kırışmalar başlar ve sağlıksız bir görünümle karşı karşıya kalınır. Cilt bakımı cildin dış etkenlere karşı savunma mekanizmasının güçlenebilmesi için herkesin yaptırması gereken bir işlemdir.

  İnsanların genetik olarak yapısı farklıdır.Farkı bilip cildin yapısına ve gereksinimlere göre kişinin cildini yönlendirerek ürün uygulamak gerekir. Peki ne yapmalı veya ne yapmamalıyız? Sizin cilt tipinize uygun bakım nedir? Bütün bu sorularınızın cevabını ve cildinizin güzel ve sağlıklı görünümü için yapmanız gerekenleri eğitimlerimiz sırasında öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.


  Makyaj

  • Makyajın tarihçesi
  • Renk bilgisi
  • Ölçü ve oran bilgisi
  • Işık Gölge ve Kamuflaj
  • Yüz şekillerine göre aydınlatma teknikleri
  • Burun alın, çene ve dudak kusurlarını düzeltme
  • Yüz ve göz şekillerine göre makyaj
  • Fondöten seçimi
  • Gece makyajı
  • Gündüz Makyajı
  • Gelin makyajının tekniğe uygun yapılması
  • TV ve sahne makyajının tekniğe uygun yapılması
  • Fantastik makyaj uygulaması
  • Kaş tasarımı

  Bu çok özel gün için uygulanan profesyonel ürünlerle yapılıp özel sabitleyici ürünlerin kullanıldığı kişiye özel çalışmalardır. Her şeyin özeli sizin içindir…

  Epilasyon ve Depilasyon Tüm Çeşitleri ve Teknikleri

  Epilasyon eğitimi teknolojik aletlerde yapılmakta ve kılın yapısına uygun epilev ve depilev uygulamalarla öğrencilerimize gösterilmektedir. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak bu yöntemlere her gün yenisi eklenmektedir. Özellikle iğneli epilasyonda deri yapısı, iğne seçimi ve el manipilasyonu eğitim almış kişilerce yapılmaktadır. Aksi halde olumsuzluklar olabilir. Bu açıdan eğitim kurumumuzda profesyonel eğitimciler tarafından gerekli eğitim verilmekte ve uygulamalar yapılmaktadır.

  Anatomi ve Beslenme:
  Beslenme alışkanlıkları hakkında ve vücudumuzun anatomik gelişimi ile cildimize yönelik teorik bilgiler verilmektedir.

  Leke Tedavisi
  Kurumumuzda güneş lekeleri ve doğum sonrası lekelerde başarılı çalışmalar yapılmakta ve % 80'e varan olumlu sonuçlar alınmaktadır. Leke tedavisi ile yüzdeki ve vücutdaki kahve rengi lekeler giderilir ve cilt tonu eşit hale getirilir.

  Kırışıklık Tedavisi :
  Günümüzde yaşanan zor hayat koşullarından ve ilerleyen yaşdan dolayı yüzde oluşan kırışık ve mimik çizgilerin tedavisi, kurumumuzda mevcut son teknolojik aletlerle ve hijyenik ortamda yapılmaktadır. Zaman zaman kırışıklık ile ilgili yapılan bakımlar cildin 1 yıllık yıpranmasını, kırışmasını ve deforme olmasını ortadan kaldırır.

  Kirpik Perması :
  Özelikle dik kirpiklerde şekillendirme yapan bu işlem makine kullanmış gibi kıvrık bir görünümü yerine getirir. Kirpiklere zarar vermez. 3 ay dayanıklılık süresi vardır. Estetik olarak güzel bir görünüme sahiptir.

  Kirpik Ekleme :
  Estetik açıdan son derece güzel bir görüntü sağlar.Bu çalışmada kendi kirpiğinize zarar vermeden daha uzun ve doğal görünümdeki kirpiklerle yüzünüze değişik bir görüntü verebilirsiniz.

  Kaş - kirpik boyama :

  Açık renkli kirpikler ve kaşlarda özel hazırlanmış tüylere zarar vermeyen boyalardır. Saçınızın rengine, teninizin rengine göre ayarlanabilir. 3 ay süren dayanıklıkları vardır.

  Klasik Masaj

  • Klasik Masaj Teknikleri
  • Reflexoloji
  • Göğüs Bakımı
  • Sırt Bakımı
  • Yosun Tedavileri

  Vücudumuzu rahatlatmak için yapılan uygulamalardır. Masajla, kaslar yumuşatılır ve yorgunluktan oluşan ağrılar giderilir. Masaj, kurumumuzda uzman kişilerce sadece bayanlara yapılmaktadır.

  Selüloit Tedavisi :

  Selülit vücutta, genetik olarak veya çoğu kez aşırı şişman olan kişilerde ortaya çıkar. Ayrıca hareketsiz vücutlar yani, masa başı işler yapan kişilerde de görülebilir. Selülitin görünümü, portakal renginde olup, elle sıkıldığı zaman sert dokulu, muntazam olmayan şekillerdir. Selülit tedavisi için kurumumuzda gereken tüm eğitimler, uygulamalı ve teorik olarak verilmektedir.

  Manikür - Pedikür - Parafin - Protez Tırnak:
  Kadının saç ve yüz güzelliğinin yanı sıra önemli güzellik unsurlarından biri de ellerin ve ayakların bakımıdır. Manikür ve pedikür kurumumuzda hijyen koşullarda ve uzman kişilerce yapılmaktadır.

  Zayıflama:
  Zayıflama eğitimi pasif cimlastik, yosun tedavisi ve masajla birlikte verilmekte ve bununla ilgili uygulamalar öğrencilerimize uygulamalı olarak gösterilmektedir. .

  Kozmetik Danışmanlık:
  Kursumuzu bitiren öğrencilerimiz iş yeri açmak isterlerse ihtiyaç duyacakları iş yeri donanımı ve kullanılacak ürünler hakkında bilgi verilmektedir.
  Satış Eğitimi:
  Kursumuzu bitirecek öğrencilerimize, iş yeri açmak isterlerse cilt bakımı ürünleri hakkında satış eğitimi seminerleri düzenlenecektir.

  KURSLARA KATILACAK ÖĞRENCİLERDEN İSTENEN BELGELER:
  Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığının kontrolünde ve denetiminde yürütülmektedir. Bu nedenle resmi okullarda istenen belgelerin tamamı kursumuza katılacak öğrencilerden de talep edilmektedir.
  Bu belgeler şunlardır.
  *Öğrenim Belgesi
  *İkametgah
  *Nüfus cüzdanı sureti
  *4 Adet Fotoğraf

  KURSU BİTİREN ÖĞRENCİLER NE YAPALABİLİR?
  Kurs tamamlandıktan sonra sınav yapılmaktadır. Sınav kağıtları Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlerle birlikte okunmakta ve değerlendirilerek not verilmektedir. Sınavı başarı ile tamamlayan öğrencilerimize belgeleri verilmektedir.

  Bu belgeyi alan öğrencilerimiz bir iş yerinde çalışabilirler, Ustalık belgesi aldıktan sonra da iş yeri açabilir. Kursumuzu başarı ile bitiren öğrencilerimiz talep ettikleri takdirde saygın iş yerlerine yerleştirilmektedir.

  YURT DIŞINDA EĞİTİM VE SERTİFİKA İMKANI
  Çağdaş Fazilet Cilt Bakım Merkezi'nin çok önemli bir hizmeti daha vardır. Kursu bitiren öğrencilerimiz talep ettikleri takdirde Avrupa'nın bir şehrinde 1 hafta süreli cilt bakımı ve makyaj konusunda ilave eğitim imkanı tanınmaktadır. Bu eğitim sonrasında Cilt Bakımı ve Makyaj konusunda ayrı ayrı olmak üzere 2 sertifika verilmektedir. Böylece öğrencilerimiz Avrupa 'da yapılan eğitimleri görmekte ve kendilerini daha iyi geliştirmekte ve Türkiye'de daha iyi iş kurma imkanlarına kavuşmaktadır.

  Kursumuzdan bazı görüntüler

  2- LAZERLİ CİLT BAKIMI VE GÜZELLİK KURSU

  AÇIKLAMASI:

  Yapılan Uygulamalar;

  • Cilt Bakımı
  • Vücut Bakımı
  • Lazerli Epilasyon
  • Makyaj
  • Ortak Beceri
  • İş Analizi
  • Hijyen

  Kurs bitirme belgesini alan kursiyerlerimiz. estetik amaçlı IPL Lazer cihazlarını hekim, uzman hekim veya sağlık personeli olmaksızın kullanabilirler. Böylece gerek bir işyeri açmak gerekse bir güzellik merkezinde çalışmak gibi önemli bir avantaj kazanılmış olacaktır.

  3- MASÖZ VE MASÖRLÜK KURSU:

  AÇIKLAMASI:

  Masöz ve Masörlük Kursumuz, sürekli olup 5 Ayda toplam 608 saat devam etmektedir. Masöz ve Masörlük Kursu sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge verilmektedir.

  Dersler:

  Fizyoloji-Hijyen- Klasik Masaj- Vucut masajı- Lenf Drenaj Masajı- aramorerapi- Taş- Ayuverda- Reflekssoloji- Shiatsu- Thai masajları olarak verilecektir.

  Bu kursu bitiren kursiyerlerimiz, ustalık belgesine sahip olmak şartıyla, masaj salonlarında sorumlu müdür olabilirler. Sorumlu müdür, aynı zamanda masaj tekniklerini uygulamak suretiyle aynı işyerinde çalışabilirelr.

  Bu belgeye sahip kursiyerlerimiz söz konusu iş yerlerinde ustalık belgesine sahip olmaksızında çalışabilirler.


  4- KLASİK MASAJ ELEMANI YETİŞTİRME KURSU

  AÇIKLAMASI:

  MASAJ; Sistemli, ritmik hareketlerin masaj prensipleri içerisinde sağlık, estetik ve güzellik kazanma amacıyla elle, birebir olarak uygulama yöntemlerine verilen ortak addır.

  Özellikle son iki asır içerisinde masajla tedavi, rehabitasyon ve sağlık kazanma, estetik ve güzellik ve spor'da hazırlayıcı, dinlendirici masaj uygulamaları önem kazanmış ve bu alanda da bilimsel çalışmalar artmıştır.

  Günümüzde ise masaj uygulamaları gerek ülke dışında gerekse ülkemizde meslek statüsünde doğal sağlık ve vucüt bakımı uygulamaları içerisinde yer alarak Turizm sekltöründe SPA terapistliği ve Wellness bakım terapistliğine dönüşmüş, el terapistliği sadece masaj uygulaması olarak değil bakım terapistliğine dönüşmüş ve masörler Kozmatoloji, suyla gelen sağlık doğal sağlık dokunmayla enerji verme ( Holistik terapi ) terapistliğiyle donanmışlardır.

  Masaj çalışmaları, İsveç masajı - Hofta tekniği orijinal tekniklerle öğretilmektedir. Bunun dışında Aramoterapi, Ayurveda masajı, Strech masaj, Refleksoloji ve Otantik Hint baş masajı (Çampisaj) uygulamalarıyla, SPA terapistliği seminerlerle aktarılmaktadır Merkezimizde gerek klasik masaj gerekse otantik ve kültürel masaj uygulamalrı ve teorisine yer verilerek modern dokunma terapisti niteliğinde terapistler 120 saat eğitim neticesinde masör / masöz olarak yetiştirilmektedir.

  5- MAKYAJ EĞİTİM KURSU

  AÇIKLAMASI:

  Makyaj Eğitim Kursunda verilern dersler şunlardır; Renk bilgisi, makyajın tahrihçesi, makyajın çeşitleri, ışık, gölge ve kamuflaj, makajda ışık ve aynanın önemi, yüz şekillerine göre aydınlatmak teknikleri, burun, alın, çene kusurlarını düzeltme yüz ve göz şekillerine göre makyaj, günlük makyajda fondöten ve diğer makyaj malzemelerin seçimi, kaş tasarımı, gelin makyajının tekniğe uygun olarak yapılması.

  6- PROFESYONEL MAKYAJ EĞİTİM KURSU

  AÇIKLAMASI:

  Profesyonel Makyaj Eğitim Kursunda verilern dersler şunlardır; Renk bilgisi, makyajın tahrihçesi, makyajın çeşitleri, ışık, gölge ve kamuflaj, makajda ışık ve aynanın önemi, yüz şekillerine göre aydınlatmak teknikleri, burun, alın, çene kusurlarını düzeltme yüz ve göz şekillerine göre makyaj, günlük makyajda fondöten ve diğer makyaj malzemelerin seçimi, kaş tasarımı, gelin makyajı

  Ayrıca;

  • Cilt , Saç ve Göz rengine uygun makyaj ( zenci, kızıl, sarışın)
  • Sahne makyajı ( Plastik, Fantastik)
  • Sinema Makyajı
  • Televizyon Makyajı
  • Karnaval ve gösteri makyajı

  Kursumuzdan bazı görüntüler

  7- EL VE AYAK BAKIMI (MANİKÜR-PEDİKÜR) KURSU

  AÇIKLAMASI:

  Yapılan Uygulamalar;

  • Klasik Manikür ve Pedikür
  • Protez Tırnak
  • Akralik Tınak
  • Dkoraktif Dizayn
  • Parafin

  8-KUAFÖRLÜK KURSU

  AÇIKLAMASI:

  İki bölümden oluşur.

  A kursu zorunlu olup 288 saat 24 hafta devam etmektedir. Kursu bitirenler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kuaför belgesi alırlar.

  B kursu seçmeli olup 576 saat 48 hafta devam etmektedir. Kursu bitirenler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kuaför güzellik uzmanı belgesi alırlar.


  9- KALICI MAKYAJ EĞİTİM SEMİNERİ (16 SAAT SÜRELİ)

  AÇIKLAMASI:

  Estetik ve Psikolojik Olarak Yapılır.
  Yapıln Uygulamalar;

  • Göz Aylaynır
  • Dudak Renklendirme
  • Kaş Dizayn

  .:: Kalıcı Makyaj; Kaşı olmayan, ince seyrek yada kısa kaşlı olanlara,
  .::
  Eyeliner süremeyenlere; gözleri küçük yada büyük kişilere,
  .::
  Çok ince dudaklary kalınlaştırma ve büyütmede,
  .::
  Hergün makyaj yapmaya fırsat bulamayanlar...
  .::
  kalıcı makyaj size çözüm getirecek

  10-KİŞİYE ÖZEL MAKYAJ EĞİTİM SEMİNERİ (16 SAAT SÜRELİ)

  AÇIKLAMASI: • Kişinin, göz ve yüz şekillerine uygun makyaj tekniği
 • Ay-liner uygulama tekniği
 • Gölge ve kamuflaj tekniği
 • Çene, burun ve alın kusurlarını düzeltme
 • Fantastik Makyaj
 • Kaş tasarımı
 • Güngüz ve gece Makyajı

 • 11-SAHNE SANATLARI MAKYAJ SEMİNERİ (2 HAFTA 30 SAAT SÜRELİ)

  AÇIKLAMASI:


  • Makyaj malzemelerinin tanıtımı
  • Bıçak, kurşun, yara, yanık gibi çeşitli teknik uygulamaları
  • Latex`le yüz, el, ayak yaşlandırması
  • Kel yapma tekniği
  • Et beni yapma
  • Takma diş hazırlama
  • Palyanço tiplemesi yaratma
  • Çeşitli yaratıklar yapma tekniği
  • Senaryo ya göre tip yaratma teknikleri
  • Sakal, bıyık (kreple) uygulama tekniği  12- KİŞİYE ÖZGÜ MANİKÜR PEDİKÜR SEMİNERİ (16 SAAT SÜRELİ)

  AÇIKLAMASI:


  • Manikür - Pedikür eorisi ve uygulama tekniği
  • El ayak ve tırnak yapısı
  • El ayak bakımında kullanılan araç, gereç ve malzemelerin tanıtımı
  • Törpüleme teknikleri - tırnak dizaynları
  • Et alarak ve almadan manikür yapma tekniği
  • El ayak masaj tekniği
  • Oje sürme ve süsleme tekniği
  • Sterilizasyon yöntemleri
  • Nasır temizleme yöntemi
  • Problemli tırnaklar ve tırnak hastalıkları, bakım ve tedavi yöntemleri
  • Akrilik tırnak uygulama tekniği
  • Müsterinin karşılanması, hazırlanışı ve sunum


  ..::Eğitim Kadrosu::.. . ..::Kalıcı Makyaj::.. . ..::Uzman Önerileri::.. . ..::Müşteri Hizmetleri::.. . ..::Kampanyalar::.. . ..::Aktiviteler::.. . ..::İletişim::..