Details

Eğitim kadrosunun öğretmenlerinden Fazilet KÜÇÜKKAYA 1982 yılında Ankara Kız Sanat Yüksek Öğretmen Okulunu bitirdi. Aynı yıl Kadın, Atatürk ve Sanat konulu yarışmada üçüncülüğü kazandı.

Kalıcı makyajda M.E.B tarafından resmi olarak yurt dışı eğitim aldırılan tek profesyonel eğitimcidir. Kıl tekniği / Dolgu tekniği çalışmalarında resmi belge veren kurum. Uluslararası geçerlilik sağlayan belgeyi sınav sonucu vermektedir. 

1989 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Limme adlı Cilt Bakımı ve Eğtim programı hazırladı ve 100.Yıl Kız meslek lisesinde Cilt Bakım atölyesi açtı ve daha sonraki yıllarda tüm Türkiyede Kız teknek genel müdürlüğüne bağlı meslek lisesi öğretmenlerine yılda 2 kez Cilt Bakımı konusunda hizmet içi eğitim vererek öğretmenler yetiştirdi. Böylece yurt çapında Cilt Bakımı meslek dalının yaygınlaşmasını sağladı.

Türkiyede Cilt bakımı Eğitiminin öncülüğünü yapan Fazilet KÜÇÜKKAYA Milli Eğitim Bakanlığınca Avrupanın 8 Farklı ülkesinin önemli okullarına Cilt Bakımı, Epilasyon, Estetik, Vücut bakımı, Makyaj ve Kalıcı Makyaj konularında eğitim almak üzere gönderildi.

Ayrıca Gazi Üniversitesinin Cilt Bakımı ders içeriklerinin hazırlanmasında görev aldı ve altı yıl üniversitede sözleşmeli cilt bakımında eğitmen olarak ders verdi.

Çağdaş Fazilet Cilt Bakım ve Eğitim Merkezinin öğretmeni olarak görev yapan Fazilet KÜÇÜKKAYA Çocuk aile dergisinde yayınlanmış çeşitli makaleleri mevcuttur. Ayrıca Cilt bakımı konusunda yazmış olduğu kitap basılmak üzeredir.